PADI RESCUE DIVER & EFR

Fethiye

PADI RESCUE DIVER & EFR
PADI Rescue dalıcı, dalıcıyı hem yüzeyde hem de su altında oluşan problemlere etkili bir şekilde cevap verebilen dalıcıdır.
PADI Rescue dalıcı kursu hem kendinizi hemde dalış eşinizi kurtarma ve sualtı ve yüzey problemlerini çözümünde yardımcı olmak için gerekli becerileri öğreten mükemmel bir kurstur. Kurs, sorunun ötesine geçip eldeki duruma çözümler bulmanızı öğretir. Temel İlk Yardım’da sertifikası ile birleştirilebilen kurs Kurtarma, teori ve pratik eğitimi birleştiren üç günlük bir kurstur. Eğitmeninizin gerek duyması durumuında kursun süresini uzatabilmektedir.
EFR Kursu
Emergency First Response yalnızca dalgıçlar için değil, temel İlk Yardım ve CPR (Kardiyo Pulmoner Resüsitasyon) belgesi almak isteyen herkes için geçerlidir. Kurs bir günden fazla sürüyor ve boğulma, bandaj, hastalık ve yaralanma değerlendirmesi ve gerekli kurtarma solunumu ve göğüs kompresyonu gibi alanlarda pratik yapılmaktadır. EFR kursu hiçbir yaş sınırı yoktur. İlgilenen herkes katılabilir. Kurs bitiminde alacağınız sertifika iki yıl geçerlidir ve standartlardan ve uygulamalardaki değişikliklerden haberdar olmak için yenilemeye ihtiyaç duyulur.

Programa Katılım Şartları:
Herhangibir sağlık problemi olmayan ve 15 yaş üstü herkes katılabilir.
PADI Advanced Openwater ya da denkliği olan eşdeğer bir sertifika.
Günün Programı:
08:00 -08:15 arası ölüdeniz bölgesinden, 08:30-08:45 arası Hisarönü – Ovacık -Çalış bölgelerinden transferleriniz yapılarak 9:00 da dalış teknesine gelişiniz.
09:00-09:30 arası kayıt işlemlerinin ve formlarının doldurulması,
9:30 Fethiye Limanı’dan dalış sahasına haraket ve dalış hazırlıklarının ve teori derslerinin başlaması
10:30 ilk dalış gruplarının dalışlarının başlaması ve teori derslerinin devamı
12:00-14:00 Öğle yemeği
14:00 ikinci dalışlarının başlaması teori derslerinin devamı
16:30 -17:00 En son dalış noktasından Fethiye limanına Hareket
17:30-18:00 Fethiye Limanından Transfer araçlarımız ile otellerinize dönüşünüz.

Tur esnasında yanınızda bulunması gerekenler:
Kimlik Fotokopiniz, Sağlık ile probleminiz olduğunu düşünüyor iseniz doktordan ‘Tüplü dalış yapabilir’ ibareli sağlık raporu, isteğe bağlı dijital vesikalık fotoğraf (fotoğraf çekimi tarafımızdan sağlanacaktır), Havlunuz, yüzme kıyafetleriniz v.b. gibi eşyalar ile teknedeki ekstra harcamalarınız için nakit veya kredi kartı.